CZ
PL
KurzySeminářeLektoři
Flamenkeria - Úvod

Novinky

Novinky

19. srpna 2021

Podzimní kurzy 2021

6. září začínáme! Bude to bomba!Letos uplyne 10 let ode dne, kdy se poprvé otevřely dveře Flamenkerie. A máme touhu toto datum pořádně oslavit!
A tak vznikl nápad představení EL CAMINO (Cesta), které uspořádáme v květnu nebo v červnu roku 2022.

Vybrali jsme z tanečních sestav největší hity za 10 let, které budou prezentovat každou z minulých sezón ve Flamenkerie.
Všichni studenti od úplných začátečníků po pokročilé budou nacvičovat svou taneční sestavu, se kterou se předvedou během představení.

Určitě bude to epické představení a fantastický zážitek, protože bude v tom společná energie a vášeň stovky  fantastických lidí.

Chcete být součástí toho? Pokračujte ve čtení organizačních informací:)

Chcete být divákem?
Pošlete zprávu s tématem “Cesta. Divák” na info@flamenkeria.cz, abych Vám mohla později zaslat přesný termín představení.

Chcete být účastníkem?
Projdete si nabídku kurzů a vyberte svého favorita!

Úplní začátečníci

Tangos – rytmicky jednoduchý ale vizuálně poutavý tanec s notnou dávkou humoru. Hudba, která navodí atmosféru rozpálených křivolakých uliček Granady. Taneční pohyby, které vám rozproudí krev. Tohle všechno zažijete v kurzu pro úplné začátečníky.
Kdy: v úterý, středu, čtvrtek nebo v pátek.
Nejbližší terminy nezávazných zkušebních lekcí zjistíte zde.

Začátečníci se znalostmi

Zambra –  úchvatné tóny kytary a zpěv, který vás nenechá chladnými. Choreografie s nádechem orientu. Flamencová fantazie ovanutá větrem z pohoří Sierra Nevada.
Kdy: V úterý a ve čtvrtek.

Mírně pokročilí

Alegrías – radostný alegrías je ztělesněním jižanské pohody a optimismu. Není divu, vždyť tento tanec pochází z malebného přístavu Cadiz, proslulého svou krásnou zátokou a písečnými plážemi.
Kdy: ve čtvrtek.

Středně pokročilí

Tientos por Tangos – tanec, který připomíná černou kávu - horkou, voňavou, trpkou, neodolatelnou až návykovou.  V momentě kdy pomalý a tklivý tientos přechází do rázného a žertovného  tangose pocítíte, že tento tanec je esencí života samotného.
Kdy: v pondělí.

Pokročilí

Caña s kloboukem – elektrizující skladba s napínavým příběhem, kde v každé chvíli je cítit napětí jak před bouřkou. Tanec, který budete tančit s vypětím všech sil. O to větší požitek z odvedené práce budete mít.
Kdy: ve středu.

KURZY TANCE S REKVIZITAMI

 

Mantón

Co k těm mantonům? Středeční kurz je beznadějně obsazený. Žádné překvapení, ta skladba je dech beroucí. Na pondělní kurz se ještě můžete hlásit jako náhradnice.

Kastaněty

Věděli jste, že kastaněty nepatří do každého flamencového tance?  Nicméně Fandango a kastaněty jsou pro sebe přímo stvořeny. Pulzující rytmus vám rozbuší srdce a podmanivá hudba hned vtáhne do tance.
Kdy: v pátek.

Vějíř

Lehkost a hravost, půvab a elegance – to všechno přináší do flamencového tance vějíř. Pokud v hloubi duše prahnete projevit v tanci svou ženskost, tento kurz je pro vás. Budeme tančit Sevillanas a Guajiru.
Kdy: ve středu.

Bata de cola

Pozvolný Soleá s hlubokým prožitkem silných emocí a svižný Alegrías plný krkolomných prvků – na všechno najdeme čas.
Kdy: v úterý.

ROZVRH PODZIMNÍCH KURZŮ FLAMENCA najdete zde.

Těším se na vás!
 
Elena 

V případě dotazů napište mi na info@flamenkeria.cz

Máte rádi flamenco? Doporučte jej svým známým.


Zpĕt