CZ
PL
KurzySeminářeLektoři
Flamenkeria - Úvod

Novinky

Novinky

26. února

AFLAMENCADOS - koncert a fiesta v rytmech flamenca

Pro stálé fanoušky a nové příznivce flamenca akademie Flamenkeria přináší zážitek v podobě večera plného živé hudby, tance a svěží energie.

9. března od 16.00 hodin
ve stylovém prostředí RESTAURACE ZVONAŘKA (Šafaříkova 1, Vinohrady)

Speciální host večera – charismatický kytarista, zpěvák a skladatel Gonzalo Franco.

Na co se můžete těšit:
Hudebně taneční program, který spojuje tradiční flamenco a originální tvorbu, okořeněnou jazzem a latinsko-americkou hudbou, vám představí tanečnice Marianna Maieru (ES) a kytarista Gonzalo Franco (UR).

V pauzách nás čeká promítání filmu Carlose Saury Iberia – vizuální potěšení na pomezí mnoha tanečních stylů.

Vystoupení skupiny Compañía Flamenkería, kterou tvoří pokročilé studentky akademie.

Tombola, ve které můžete vyhrát zajímavé ceny.

Fin de fiesta s doprovodem kytary a zpěvu.
Sejdeme se do společného kola a tleskáním, podupáváním a svým nadšením budeme povzbuzovat tanečnice, které si zatančí v rytmech Tangos, Bulerias a Sevillanas. Vítán je každý, kdo chce sdílet prožitek ze skvělé hudby a energického náboje, který flamenco nese.

Nenechte si ujít příležitost zažít neopakovatelnou atmosféru flamenkové fiesty naživo!

Vstupné: v předprodeji na recepci akademie Flamenkeria  90,- Kč a 130,- Kč (lepší výhled na jeviště), vstupenky na místě - 150,- Kč.

Objednávky posílejte prosím na e-mail info@flamenkeria.cz nebo pomocí formuláře "Přihláška do semináře".

Objednat
 

AFLAMENCADOS – tímto španělským slovem se dají popsat jak hudební žánry ovlivněné flamenkem, tak i lidé, kteří flamenku totálně propadli a věnují mu svůj čas, energii a život. To v plné míře platí pro účastníky naší sobotní akce.

Účinkující

Gonzalo Franco

Talentovaný uruguayský kytarista, zpěvák a skladatel Gonzalo Franco patří k předním představitelům jihoamerické flamenkové scény. Za svoji kariéru předvedl své umění na mnoha festivalech a akcích a za jeho nejvíce ceněnou spolupráci lze označit turné se slavným flamenkovým kytaristou Tomatitem po Latinské Americe.
Ve své tvorbě se kromě flamenka inspiruje prvky z latina a jazzu, vytváří tak svůj originální a dynamický styl. 9. března uslyšíme v jeho podání tradiční flamenkové žánry v osobitých úpravách spolu s autorskými kompozicemi, se kterými se můžete seznámit na odkaze: http://www.myspace.com/gonzafranco

Marianna Maieru

Tanečnice Marianna Maieru se narodila v italském Janově. Od pěti let se věnuje baletu, na střední škole už účinkuje v divadelních představeních... po jednom létě, které stráví ve Španělsku, se však její taneční směřování definitivně změní. Setkává se s flamenkem a od té doby už má jasno − svůj život zasvětí tomuto tanci. V osmnácti letech se stěhuje do Španělska, kde zdokonaluje svou techniku v nejlepších školách Madridu a Sevilly a nachází inspiraci pro vytváření vlastního osobitého stylu pod vedením mnoha špičkových lektorů.

Compañía Flamenkería

je taneční skupina tvořená pokročilými studentkami akademie Flamenkeria. Před lety byla každá z těchto mladých tanečnic fascinovaná expresivitou flamenka. V září roku 2011 touha vyjadřovat pocity jazykem flamenka spojila dohromady jejich odlišné temperamenty a osobnosti, a tím se vytvořilo zajímavé taneční seskupení. Několikrát týdně se tanečnice schází, aby tvrdě trénovaly a posléze šířily krásu flamenka na různých akcích. V květnu roku 2012 se Compañía Flamenkería stala vítězem mezinárodní soutěže ve flamenku, která se odehrála v Plzni.

Máte rádi flamenco? Doporučte jej svým známým.


Zpĕt