CZ
PL
KurzySeminářeLektoři
Flamenkeria - Úvod

Taneční semináře flamenka

Taneční semináře flamenka

15.-17. června - Praha

Intenzivní kurz tance a teorie flamenca s Iasonasem Damianosem

Tanečník a lektor flamenca ze Sevilly Iasonas Damianos, přijíždí do Prahy, aby se podělil o dovednosti a znalosti, kterých načerpal od špičkových flamenkových mistrů, jako jsou Joaquin Grillo, Juana Amaya, Rosario Toledo, Rafael Campallo, Andrés Marín.

Důkladná analyza a studium tradicí flamenca dovolil Iasonasu vytvořit efektivní metodiku kurzu, který on úspěšně realizoval jako hostující lektor v ruzných evropských flamenkových školách. Více informace o lektoru.

Popis kurzů

Technika a choreografie Tangos de Triana
Úroveň: Začátečníci (minimální zkušenost 6 měsíců) a mírně pokročilí

Na hodině techniky se objasní  terminologie základních kroků, které tvoří jeden blok zapatea (dupání). Lektor předá studentům technická cvičení a vzory, které pomáhají  pochopit rytmickou část tance. Současně tato cvičení studentům pomohou vytvořit základnu a jistotu pro přechod do vyššího stupně pokročilosti flamenkové techniky. Dále se zaměří na znalosti zakladních struktur, které tvoří choreografie – llamada, letra, escobilla, remate atd.
V druhé části hodin se bude vyučovat krátká choreografie Tango de Triana, vysvětlujíc  potlesky, strukturu zpěvu a základní místa tak, aby se studenti dobře zorientovali v tomto dúležitém flamenkovém stylu.

Technika a choreografie Aires de Bulería
Úroveň: středně pokročilí až pokročilí

Při procvičování techniky práce se soustředí do tří základních bodů: kvalita zvuku zapatea (intenzita a muzikálnost úderů, dynamika), rychlost (spojená s čistotou zvuku a kontrolou síly), principy improvizace (nástroje zapatea, které slouží ke kreaci a improvizaci perkusivních částí).
V choreografické části hodiny na základě výuky bloku několika marcajes, remates a dalších struktur choreografie , se lektor zaměří na objasnění možností tanečníka při tvorbě a improvizaci jedné části bulería. Tímto způsobem se studentům příblíží základní kódy potřebné pro ovládnutí dalších tanců z této rodiny palos por bulería jako romance, jaleo atd. Cílem semináře je aby studenti dobře porozuměli tomu stylu a nakonec si mohli tanec vychutnat.

Teoretický kurz Palos a Compas (Žánry a rytmy flamenca)
Úroveň: kurz je vhodný pro vše pokročilostí

Na hodině teorie lektor představí a zanalyzuje “strom flamenkového zpěvu” podle originálního původu hudebního, geografického a chronologického. Lektor okomentuje rytmické zvlaštnosti flamenkových žánrů (palos), každý z nich bude představen s názornými příklady palmas (tleskání) a zpěvů, nahraných nejznámnějšími interprety. Součástí hodiny bude dsikuse mezi lektorem a studenty, abyste mohli konzultovat své individuální otázky. Každý student si z hodiny odnese CD se základními palos ve výkonu nejznámnějších interpretů.

Rozvrh 

Čas Kurz Úroveň
15.6. Pátek  
18:00-20:00 Technika + Tangos začátečníci a mírně pokročilí
20:00-22:00 Technika + Bulerías středně pokročilí a pokročilí
  16.-17.6.  Sobota - Neděle
 
10:00-12:30 Technika + Tangos začátečníci a mírně pokročilí
13:00-14:30 Teorie: Palos a Compás vše úrovně
15:00-17:30 Technika + Bulerías středně pokročilí a pokročilí

Ceny a platba

Teoritický kurz Palos a Compas je nezbytnou částí komplexních seminářů „Technika + Tangos de Triana“ nebo „Technika + Aires de Bulería“.
Cena kurzu – 2700 Kč (7 h praxe + 3 h teorie)
Kurz Palos a Compas je možné zakoupit samostatně.
Cena kurzu – 1100 Kč (3 hodiny)

Kurzovné je potřeba uhradit  převodem na účet 4858032001/5500.
Jako variabilní symbol použijte vaše telefonní číslo uvedené v přihlášce.
Nebo zaplatit v hotovosti na recepci akademie Flamenkeria
(otevřeno Po-Čt od 17.00 do 22.00)

Přihlášky

Přihlášky a dotazy posílejte na e-mail info@flamenkeria.cz.
Po absolvování 10-hodinového intenzivního kurzu pod vedením Jasonasa Damianosa zvyšíte svou úroveň taneční techniky, naučíte se lépé orientovat v struktuře tance a improvizovat na hudbu.

Přihlásit se


Zpĕt

Máte rádi flamenco? Doporučte jej svým známým.