CZ
PL
KurzySeminářeLektoři
Flamenkeria - Úvod

Flamenco s lektory ze Španělska

Elena GordonZakladatelka akademie flamenka Flamenkeria

Elena povede v akademii Flamenkeria kurzy ve školním roce 21/22.

Jak jsem se k flamenku dostala

Od malinka mě bavil tanec a zkoušela jsem různé taneční styly jako klasický tanec, modernu, orient, hip-hop a společenský tanec… ale stále mi něco chybělo, chtěla jsem tančit podle sebe, podle toho, jak to vnitřně cítím. Před patnácti lety jsem objevila španělské flamenco a můj život se úplně změnil…
Ohromilo mě bohatství této hudebně-taneční kultury a terapeutický účinek, který flamenco přináší. Pochopila jsem, že právě tento druh tance dokáže člověka nabít energií, aby se odvážil být tím, kým uvnitř skutečně je. Proto jsem flamenku úplně propadla, časem jsem začala vystupovat a následně i učit.

U koho jsem se učila

Měla jsem možnost studovat flamenco u mnoha španělských mistrů, mezi kterými byly i takové flamenkové špičky jako Adela Campallo, Belen Maya, Manuel Liñán, Mercedes Ruiz, Ana Calí nebo Manuel Betanzos. Každý z  učitelů mi pomohl rozvinout jinou část mě samotné, a tak obohatil můj tanec i život.
Nejvíc ovlivnily můj profesní vývoj intenzivní měsíce strávené v renomované madridské škole Amor de Dios. Přístup k výuce lektorského týmu této školy založený na respektování osobnosti každého studenta mě nesmírně inspiruje.

Založení akademie Flamenkeria

Od té doby, co jsem začala navštěvovat pravidelné kurzy pod vedením španělských lektorů, jsem zjistila, jak nesmírně efektivní je možnost učit se od původních nositelů flamenka.
Když jsem před osmi lety přišla do Prahy, založila jsem tady právě takové místo, kde se během roku máte možnost učit od různých španělských lektorů. Můžete tak poznat více stylů, od každého si vzít to nejlepší, to co rezonuje právě ve Vás.

Jaké jsou moje lekce

Moje hodiny jsou určeny pro širokou veřejnost, nemusíte mít předchozí taneční průpravu. Kromě toho, že se snažím Vás něčemu naučit, především chci, abyste se dobře bavili. Pro mě je důležité, abyste se u nás cítili uvolněně a prožili si emoce, které třeba v běžném životě v sobě skrýváte.
Všimla jsem si, že flamenco dává lidem příležitost zapomenout na stres a posílit sebevědomí. Pokud po lekcích odcházíte s úsměvem, já se také cítím spokojená.

             Zpĕt

Máte rádi flamenco? Doporučte jej svým známým.