CZ
PL
KurzySeminářeLektoři
Flamenkeria - Úvod

Flamenco s lektory ze Španělska

Magdalena MannionOd 30. března 2020 Magdalena Mannion vede v akademii flamenca Flamenkeria pravidelné kurzy a víkendové workshopy.

Magdalena je přesvědčena, že učení se flamenku je velice podobné osvojování cizího jazyka. “Potřebujete se naučit gramatiku ve třídě, ale mluvit začnete teprve na ulici, v živé komunikaci”. V souladu se svým názorem zprvu vystudovala Madridskou taneční konzervatoř se zaměřením na výuku tance, posléze se zdokonalovala ve flamenku v proslulých centrech Amor de Dios (Madrid) a Fundación Cristina Heeren (Sevilla) pod vedením takových mistrů jako jsou Belén Fernández, María Juncal, Carmen La Talegona, Alfonso Losa, Merche Esmeralda a dalších.

Magdalena Mannion je tanečnicí, která přes svůj mladý věk má na kontě spolupráci s takovými flamenkovými choreografy jako Miguel Cañas, Alfonso Losa a Rafaela Carrasco a vystoupení na festivalech Suma Flamenca (Madrid) a Sevillské flamenkové bienále.
Momentálně dělí svůj čas mezi vystoupení na prknech tradičních flamenkových podniků – „tablao“, včetně těch nejprestižnějších, jako jsou Casa Patas, Corral de La Moreria, a řízením souboru Dotdotdot Dance, v jehož tvorbě se snoubí flamenco a moderní scénický tanec.

Podívat se na vystoupení Magdaleny můžete v rubrice Galerie

    

Další fotky zdeZpĕt

Máte rádi flamenco? Doporučte jej svým známým.