CZ
PL
KurzySeminářeLektoři
Flamenkeria - Úvod

Taneční kurzy flamenca

Prvky a Improvizace

Kurz Prvky a Struktura tance

Zveme Vás vyzkoušet nevšední koncept kurzu
Prvky, Struktura tance a Improvizace.


Organizujeme ve Flamenkerii nový formát kurzu, který je zaměřen k většímu porozumění flamencu. V kurzu se nenacvičuje celá choreografie, ale různé variace prvků, které pak poskládáme podle toho, co nám "říká" hudba. Tento kurz je zaměřen na rozvíjení smyslu pro rytmus a schopnosti tančit kreativně a s lehkostí.

Náplň kurzu

ANALÝZA: rozebíráme strukturu celého tance a strukturu jednotlivých slok. Učíme se rozlišovat v hudbě místa, kde je vhodné rematovat, kam patří dupové sekvence a kde je správné místo pro llamadu.

NACVÍK: vydupávání a tleskání rytmů v souladu se zpěvem a kytarou, nacvík typických tanečních prvků: marcaje, llamada, remate atd.

IMPROVIZACE: Tanečníci, kteří se ve flamenku pohybují pár let, už vědí, že esencí flamenca je improvizace. Ale i nejzkušenější flamenkoví tanečníci Vám řeknou, že nelze do tohoto umění proniknout jinak než pokoušením se, chybováním, hledáním a nacházením. V našem kurzu každý „experimentátor“ má druhou šanci a proto se bát chyb nemusí. Lektorka klade důraz na individuální práce každého účastníka a každému pomáhá překonat trému.

 Kdy se kurz koná

Mírně pokročilí až Pokročilí
První lekce
Středa 20.00 - 21.00
18. září 2019
Cena kurzu (12 lekcí) - 3 000 Kč
Jednotlivý vstup - 250 Kč
 

Přihlásit se


Rozvrh všech kurzů