CZ
PL
KurzySeminářeLektoři
Flamenkeria - Úvod

Ohlasy

Ohlasy - O nás

Ohlasy

Helena Čížková
Děkuji za nádherné přání a hlavně za úžasné úterní večery, kdy díky Vám a tanci mohu na chvíli zapomenout na shon a starosti běžných dnů. Přestože do skutečného flamenca mám hodně, hodně daleko, přináší mi Vaše hodiny to, co jinde nenajdu - svobodu vypovídat "svůj příběh" bez kritických pohledů a slov, svobodu na chvíli nemyslet na to, co se musí a co se nesmí. Těším se na další vlnu té magické energie, kterou tak dobře umíte předávat dál!

Jitka Andresová
Hodiny flamenka u paní Eleny mě nabíjejí energií, moc mi vyhovuje vedení hodin, kombinace "pilování" techniky a choreografie, kterou si pak společně zatancujeme na závěrečné fiestě. Líbí se mi, že každou z nás zná Elena osobně jménem, a to se nás Breitling Navitimer Replica Watches během týdne vystřídá opravdu hodně. Nacházím ve flamenku stále větší potěšení a už se těším do lednových kurzů.

Klára Tancošová
Flamenco je jeden z nejkrásnějších tanců a jsem velmi ráda, že mohu být součástí celé této kultury. Akademie Flamenkeria a lektorka Elena ve mě dokázala probudit potěšení z tance a pohybu. Jsem nadšená z každé hodiny, z velmi přátelského kolektivu a radosti z vystoupení, na které se každé tři měsíce velmi těšíme. Rozhodně doporučuji.

Mirka Koulová
Lekce flamenca v Akademii Flamenkeria jsou od loňského podzimu neodmyslitelnou součástí mého života. Pokud hledáte profesionální, individuální a přátelský přístup při hodinách tance, pokud chcete získat či posílit ženskost, pokud chcete zažít zábavu a užít si každičkou chvilku při flamencu...pak zvolte tuto školu Flamenkeria pod vedením paní Eleny. Fakt, že za lekcemi "dojíždím" bezmála 30 km tam a 30 km zpět svědčí nejen o mé začínající lásce k tomuto tanci, ale určitě o kvalitě výuky. Děkuji za dosavadní prožité společné chvíle a těším se na další trimestr.

Kamila Luková
Díky taneční škole Flamenkeria jsem propadla kouzlu Flamenca a našla si nové přátele. Přátelský až téměř rodinný přístup lektorů dělá z této školy něco výjimečného. Nejen, že se každé tři měsíce naučíte nový styl Flamenca s jinou Cartier Replica Watches choreografií, ale mimo pravidelné kurzy jsou pořádané různé workshopy a aktivity, které Vám zpestří normální lekce a přiblíží více kouzlu španělského temperamentu. Navštívit tuto školu vřele doporučuji.

Magda Součková
Kurzy flamenca ve Flamenkerii velice doporučuji! Skvělí lektoři, krásná hudba, výborný kolektiv, příjemná atmosféra. Na kurzu flameca zapomínám na všední starosti a pokaždé domů odcházím s dobrou náladou. Přináší mi to mnohem víc než "jen" tanec :-)

Zuzana  Šímová
Ve svých 62 letech jsem pojala bláznivou myšlenku věnovat se něčemu, na co jsem kvůli pracovnímu vytížení a nemožnosti pravidelného docházení do kurzu, dosud neměla čas. Cítila jsem, že flamenco by bylo pro mé vnitřní založení, to pravé. Podotýkám ovšem, že moje taneční zkušenosti a praxe zamrzly v raném mládí, pak už následovalo jen umtatá na zábavách nebo hopsání na diskotékách. Ze začátku jsem se tudíž těžko orientovala, nevěděla jsem která je levá a pravá. Říkala jsem si, že jsem si nabrala přece jen velké sousto a měla na sebe pro svou neschopnost vztek. Jen díky své báječné lektorce jsem to nevzdala. Svým citlivým osobním přístupem, se kterým se Elena věnuje každé adeptce, mě posouvala dál. Nikdy jsem nepochopila, jak může vidět v zrcadle za svými zády všechny chyby, o kterých jsme doufaly, že jsme je zakamuflovaly. Neuniklo jí naprosto nic při počtu třeba deseti tanečnic. Elena ocenila mou snahu, /chodila jsem na dodatečné hodiny/ a svým povzbuzováním a dobře načasovanou pochvalou mě přivedla k závěrečnému vystoupení. Hodně to pro mě znamenalo.
Obdivovala jsem Elenino plné nasazení i po několika předchozích hodinách, bez přestávky. Probudila ve mě lásku k flamencu.
Poznala jsem v hodinách i několik velmi příjemných "spolubojovnic", Měla jsem pocit sounáležitosti s milými lidmi, něčím smysluplným a krásou.
Za to všechno patří Eleně obrovský dík.

Anna Svobodová
Jedním slovem paráda!:-) Při hodinách perfektní spojení procvičení techniky s choreografií, kterou si na závěr tříměsíčního kurzu můžeme všechny zatančit na závěrečném večírku. Skvělý přístup k nám účastnicím od všech lektorů, zejména od lektorky Eleny, který je nejen profesionální, ale, co je možná podstatnější pro každou z nás, hlavně individuální. Flamenco není jen o tanci a procvičení těla, ale hlavně o možnosti vyjádřit cokoli, co člověk momentálně cítí. Z každé hodiny pak odcházím s dobrou náladou, nabitá energií do dalších dnů a s pocitem, že už se nemůžu dočkat další lekce. Za tu možnost děkuji a doporučuji! :-)

Štěpánka Babušková
S kurzy flamenca v taneční škole Flamenkeria jsem velmi spokojená a proto je ráda doporučuji! Nejvíce oceňuji osobní a přátelský přístup paní Eleny a možnost poznat i jiné učitele, kteří přijíždí na několik týdnů na začátku každého kurzu. Program je také zpestřen různými semináři a tanečními večírky, kde si každý může zatančit. Zkrátka taneční škola Flamenkeria dobře umožňuje poznat španělskou kulturu z jiného úhlu a zároveň se příjemně odreagovat a zapomenout na stres a starosti běžného života :)

Jarmila Ptáčková
Kurzy Flamenkeria považuji za vynikající po všech stránkách. I když již patřím do tzv. "střední" generace, vždy se na tyto kurzy nesmírně těším, neb kurzy i tanec mi pomáhají odplavit stres, nabudit dobrou náladu a cítit se dobře i po fyzické stránce. Výuka klade vysoké nároky, ale i dámy starších ročníků, k nimž patřím, nemusí zahazovat flintu do žita a mohou si skvěle užít dobře připravené hodiny, které mají spád a jednotlivé prvky na sebe logicky navazují. Lektorka dokáže jak opravit chyby, tak i povzbudit, takže hodiny tance jsou pro mne vždy takovým malým balzámem na duši. I když nikdy nemohu dosáhnout takového stupně jako mladší kolegyně, tancuji zde ráda a vždy se skvěle odreaguji od náročné práce i dalších stresů. Navíc mám možnost poznat jak další zapálené kolegyně - studentky, tak i tanečnice i španělské lektory na velmi vysoké úrovni. Jen je škoda, že na jeden tanec je vždy vyhrazen jen jeden semestr a že v dalším semestru se nemůže pokračovat a rozvíjet choreografie naučená v předchozím semestru. Jinak ale objevování a učení se nových prvků je také skvělé.

O nás

Patříme k těm, komu kouzelná síla flamenka absolutně změnila život. Nejdříve jsme díky němu nalezli sami sebe, svoji vnitřní sílu a pocit, který nás provází životem. Potom jsme našli jeden druhého. A věřte nám, že při tom vřely opravdové vášně – takové, které jsou vlastní jen flamenku :)

A nakonec jsme se rozhodli spojit spolu dvě věci, které milujeme – flamenco a... Prahu. Vždyť Praha a flamenco se k sobě tak hodí! Jen se projděte se sluchátky, ve kterých zní flamenco, po pražských ulicích a hned vám dojde, jak tohle město tepe energií v rytmu hudby flamenka.

Praha přece měla být místem, kde pracují ti nejlepší španělští lektoři flamenka. Měla by být také centrem, které spojuje obrovské množství tanečníků a hudebníků „slovanského“ flamenka. Snažíme se tenhle sen realizovat – připojte se k nám!

Elena a Serge Gordonovi