CZ
PL
KurzySeminářeLektoři
Flamenkeria - Úvod

Taneční kurzy flamenca

Taneční kurzy flamenca

Zimní kurzy 2024

Zimní kurzy flamenca 2024 začínají 8. ledna. Chcete-li si ještě před zápisem kurz vyzkoušet, můžete nezávazně navštívit ukázkovou hodinu.
Místo si rezervujte pomocí formuláře.

Z naší pestré nábidky kurzů si vybere každý jak úplný začátečník, tak i zkušený tanečník. Kompletní ROZVRH HODIN najdete zde.
Taneční kurzy flamenca se španělskými lektory probíhají s tlumočením do češtiny.

V čem spočívá kouzlo flamenca?

Jak probíhá kurz flamenca? Jaký přínos má španělský tanec flamenco?  Bude to pro mě správná volba?
Pokud chcete tančit flamenco a jste úplný začátečník, pravděpodobně vám tyto otázky vrtají hlavou.

V tomto videu ředitelka a lektorka taneční školy Flamenkeria Elena Gordon vám představí svůj pohled na tanec flamenco a prozradí, co se ve skutečnosti odehrává na hodinách. Odkaz na video na Youtube

 Jestli po zhlédnutí videa rozhodnete, že flamenco ve svým životě potřebujete, příležitost naskočit do kurzu máte v lednu 2024.

Přihlásit se

V taneční škole Flamenkeria se zaměřujeme na tyto taneční kurzy:

Kurz tance (technika + choreografie)
thumb

Španělští tanečníci vás pochopitelně naučí tančit emotivně a expresivně.

Detail kurzu
Technika flamenca - lekce open class
thumb

Trénink základních prvků flamenkového tance nezbytných pro každého tanečníka.

Detail kurzu
Bata de cola - technika a variace

Tanec v sukni s dlouhou vlečkou je jednou z nejnáročnějších disciplín.

Detail kurzu
Tanec s mantónem (šátkem)
thumb

Tanec s velkým šátkem je velmi působivý a diváci jsou vždycky z něho nadšení.

Detail kurzu
Kastaněty: technika a choreografie
thumb

Náročná ale neodolatelná flamenková disciplína.

Detail kurzu
Tanec s vějířem (technika + choreografie)
thumb

Půvabný tanec s vějířem přináší jak potěšení  divákům, tak i radost tanečnicím.

Detail kurzu

Prohlédnout si rozvrh kurzů


Přihlásit se 

Jak probíhá školní rok v akademii Flamenkeria

Taneční kurzy v akademii Flamenkeria jsou koncipovány jako trimestrální, do dvanácti hodinových lekcí v sezónách září – prosinec, leden – březen a duben – červen.

Během jednoho trimestru se naučíte krátkou choreografii jednoho z flamenkových tanců: tangos, bulerías, soleá, alegrías, farruca atd.

Na konci každého trimestru pořádáme tzv. fiestu (flamenkovou párty), na které mohou studenti předvést vše, co se naučili.

 

Nahrazování zameškaných lekcí

Všechny skupiny stejné pokročilosti se učí stejnou taneční sestavu, což znamená, že případně máte možnost zameškané lekce nahrazovat. Pravidla nahrazování a stornování kurzů najdete na stránce Ceník.
Do kurzů, kde jsou volná místa je možné nastoupit i v jejich průběhu, za úměrně sníženou cenu.

Jak pracují naši lektoři

První měsíc v každém trimestru vede všechny hodiny španělská lektorka, která plní v akademii funkci choreografky a „umělecké vedoucí“.
V každém kurzu vám vysvětlí techniku podupů, ladných pohybů těla a rukou, a začne s vámi výuku taneční sestavy.

Její španělský temperament vám bude sloužit jako inspirace pro pozitivní a uvolněné naladění a vychutnáte si plně čas strávený tancem, tak jak to mají ve zvyku sami Španělé.

Druhou část trimestru absolvujete pod vedením ředitelky akademie Flamenkeria – Eleny Gordon. V této části kurzu s Vámi Elena intenzivně procvičí techniku a krok za krokem propracuje choreografii.

Při výuce klade Elena Gordon důraz na maximálně individuální přístup ke studentům a kromě toho dokaže předvídat nesnáze, se kterými se může potkat člověk, který se nenarodil s flamenkem v krvi.

Co na sebe

Oblečení by vám mělo být především pohodlné. Je na Vás, zvolíte-li pružné kalhoty, které nebrání pohybu, rozšířenou dlouhou sukni nebo legíny a kratší sukénku.

Pokud začínáte, nemusíte si hned kupovat speciální obuv na flamenco. Budou vám stačit boty na širokém a stabilním podpatku (4 až 6 cm) s uzavřenou špičkou a patou. Případně první hodiny můžete absolvovat v teniskách. Pozor: Lodičky s jehlovým podpatkem nejsou vhodné na flamenco.

Čeho dosáhnete během našich tanečních kurzů

Naučíte se krásnému držení těla a správnému cítění rytmu. Získáte grácii, sebevědomí a schopnost vyjadřovat emoce pohybem těla. A hlavně pomocí flamenka se osvobodíte, uvolníte a získáte pocit spokojenosti se svým životem.

 

Kromě toho potkáte ve Flamenkerii spoustu zajímavých lidí, najdete nové přátele, se kterými můžete sdílet svou vášeň ke flamenku a věnovat se svému koníčku ve velmi příjemné, uvolněné atmosféře.

 

flamenco a duše

 

Zkušební hodina za 150 Kč!

Pokud vám tyto informace nestačí a chcete kurz nezávazně vyzkoušet, přijd'te k nám na první zkušební hodinu v rámci kteréhokoliv kurzu!

První zkušební lekce je pro nové zájemce za pouhých 150 Kč.  Pokud Vás hodina nádchne a přihlásíte se na celý kurz, částku 150 Kč Vám odečteme z celkové výši kurzovného.

Rozvrh pravidelných kurzů flamenka najdete zde.

 Přihlásit se