CZ
PL
KurzySeminářeLektoři
Flamenkeria - Úvod

II. Setkání Flamenca

Umělci

Galakoncert - Umělci

Morenito de Triana (SK)

Slovenský kytarista Morenito de Triana (Stanislav Kohútek) formoval se u španělských kytarových mistrů Gerarda Nuneze, Nina de Pury a Jose Manuela Tudely.
Jako flamenkový kytarista působil ve skupinách Andalucía a Los Caminos. Později založil vlastní flamenkovou formaci Lagrima. V roce 1999 účinkoval na speciální akci pro Septet Paco de Lucíi při příležitosti jejich pražského koncertu.
Je finalistou soutěží Concurso Regional de guitarra flamenca de Niño Ricardo v Seville a prestižného španělského festivalu La Union. Vystupoval ve flamenkových tablaech v Seville včetně El Arenal, které patří mezi nejslavnější flamenková divadla v Seville.
Od roku 2002 působí jako první kytarista ve skupině světoznámého tanečníka Juana Polvilla, se kterým se představoval na flamenkových událostech ve Španělsku, Francii, Itálii, Německu, Rusku, Japonsku, Kostarice, Peru, Polsku.
Kromě Juana Polvilla spolupracoval s dalšími španělskými umělci jako Pilar Ortega, Maria Angeles Gabaldon, Manuela Rios, Fran Espinosa, Ramon Martinez, Canastero, Jose Antonio Carmona, Ismael Fernandez, Manuel de Tane, Gema Caballero.
Jako člen slovenské skupiny Los Remedios, zúčastňuje se mezinárodních hudebních festivalů a turné, vydává CD a je jedním z nejvyhledávanějších kytaristů na Slovensku, v České republice a dalších sousedních zemích. Od roku 2008 spolupracuje na aranžích a hraje v muzikálu Carmen po boku Lucie Bílé.

Blanca Perdiguer (ES)

Španělská tanečnice Blanca Perdiguer se věnuje flamencu již od dětství. Vystudovala taneční konzervatoř ve Valencii a flamenco studovala u nejlpeších flamenkových mistrů v Sevile a v Jerezu.
Jako tanečnice působila ve skupině známé tanečnice La Chiqui de Jerez, později se začleňuje do souboru el cuadro flamenco Laury Pirri.
Hostovala na prknech různých tablau v Jerezu, Cádizu, Almerii, Barceloně. Své taneční umění předvedla kromě Španělska také ve Francii, Itálii, Rusku, Slovinsku či Turecku. Je finalistkou flamenkového festivalu v Lyoně.
V posledních letech působí v Seville, kde účinkuje ve flamenkových peñách (Peña Pies Plomo, Niño de la Alfafa) a učí ve své vlastní škole.  Na jaře 2012 Blanca Perdiguer poskytuje pravidelné kurzy v pražské akademii flamenca Flamenkería a víkendové semináře v dalších městech ČR.

Niño de Elche a Jose Angel Carmona (ES)

Momentálně je jedni z nejvyhledávanějších zpěváků  pro doprovod tance. Vyznačující se dokonalou znalostí nespočetných flamenkových stylů. Spolupracují s umělci jako Belén Maya, Rocio Molina, Olga Pericet, La Tremendita , Ramon Martinez či Silvia de Paz, se kterými realizují turné po celém světě. Oba již mají vlastní discografické práce na trhu a zpěvák José Angel Carmona právě vydává nové solové CD.

Mu.danza a Iasonas Damianos (ES)

Mu.danza Compañía Flamenca má své sídlo ve španělské Sevile a je tvořena čtyřmi profesionálními flamenkovými hudebníky pod vedením tanečníka a choreografa Iasonase Damianose.
Skupina je unikátní ve své vizi a interpretaci flamenca jako avantgardního umění, které je ale  zakořeněno na znalosti a základech původního lidového flamenca.
Kromě vystoupení s Compañíou Andrésa Marína se podílel Iasonas v Seville na tvorbě a interpretaci několika produkcí jako představení „Hombre a Hombre“ či „Desnudes“.

Poslední originální představení skupiny Mu.danza „IV“, které představí pražskému publiku, sklízí velké úspěchy jako například na Mezinárodním Flamenco Festivalu v Moskvě v listopadu 2011. Více informace o představení ZDE.


 La Chiri (SK)

Slovenská flamencová tanečnice působící v Seville, která zasvětila flamencu již 15 let své profesionální dráhy, se formovala u nejlepších flamenco mistrů v Seville, Sanlucaru a Granadě. Jako  solová tanečnice vystupovala nejdříve se seskupením Lagrima, se skupinou Remedios a s Compañia de Juan Polvillo ze Sevily v produkci „Latidos Flamencos“.
Realizovala  různé choreografií pro divadelní společnosti jak v Sevile tak v Praze, účinkovala na podiích prestižních divadel a mezinárodních Festivalů  po Východní Evropě, Francii, Rakousku, Španělsku či na Kypru. Její představení  se sevilskými umělci „Colores de Amor“ a „Caminos de flamenco“ sklidila velký úspěch publika.

Compañía Flamenkería (CZ)

Skupina z Prahy tvořená českými tanečnicemi flamenka trénuje pod vedením španělských lektorů, kteří působí celoročně v pražské akademie Flamenkería. Díky tomu Compañía Flamenkería vyhrála Mezinárodní soutěž ve flamenku, která se odehrála v Plzni v květnu 2012. Přestože je to nové seskupení, tanečnice Compañíe Flamenkería již prezentovalyflamenco na takových multikulturních událostech v Praze jako Festival Gastronomico 2011, Latino Festival Urbano 2012, Flamenco Night v Palace Hotel, Ferrari Party 2012 či na oslavách Mezinárodního Dne Tance na piazzetě Národního Divadla.

Vstupenky v hodnotě 580,-Kč jsou k dispozici v předprodeji v pokladně Divadla U Hasičů, Římská 45, Praha 2, Vinohrady, tel. 222 518 716.
A také na recepci v akademii Flamenkería, Veletržní 61, Praha 7.
Rezervaci můžete provést telefonicky na č. 773 188 164 nebo 233 359 142,  nebo e-mailem: info@flamenkeria.cz.