CZ
PL
KurzySeminářeLektoři
Flamenkeria - Úvod

O flamencu

O flamencu

Zimní trimestr v taneční škole Flamenkeria začíná 8. ledna 2024. Vypisujeme 4 nové kurzy pro úplné začátečníky.
Nebojte se zkusit tento vášnivý a emotivní tanec na vlastní kůži.  Od 2. do 11. ledna můžete přijít na nezávazné ukázkové hodiny!

Flamenco je velice osobním tancem, skrze něj můžeme vypovídat samy o sobě, sdílet, poznávat a rozvíjet samy sebe. To je důvod proč je flamenco stále vyhledávanější a to i v zemích, které mají k jižanskému temperamentu daleko. 

Flamenco nám dá především prostor a nástroje k sebevyjádření. Kouzlo flamenca spočívá v tom, že můžete maximálně projevit své pocity, a to celou škálu od radosti po zoufalství. Ve flamenku existuje spousta stylů tanců a každý z nich v sobě nese jinou náladu.

Když tančíte flamenco, necháte všechny starosti jít, vyčistí se Vám hlava a osvěží tělo!

Podrobnosti o tom, jak probíhají kurzy flamenca v taneční škole Flamenkeria, si můžete přečíst v rubrice Kurzy.

Flamenco je velmi ženská záležitost: přirozená a živelná. Zdůrazní Vaši zemitost a silu, narovná Vaši páteř a otevře sebejistotě. Tančíte ho bez partnera a přitom nejste sama, jste jedinečná.  A to díky flamencu.  Neexistuje snad tanec, který by byl větší poctou ženskosti.

Do poznávání sebe skrze flamenco se může pustit každý bez ohledu na věk, tělesné dispozice a zkušenosti s tancem. Ani talent nebo hudební sluch nejsou tak důležité jako chuť prostě to zkusit a radost, když to jde a když Vás to baví.

Podívejte se na to, jak tančí naše studentky a lektoři, v rubrice Galerie.

Za několik měsíců navštěvování kurzů Vás čeká výrazná proměna: budete mít královský postoj, vaše sebedůvěra vzroste a naučíte se vyjadřovat emoce pohybem těla.

Chcete vědět, čím jsme výjimeční? Přečtěte si ohlasy našich kurzistek.

Chcete si flamenco nezávazně vyzkoušet? Zjistit, v jaké atmosféře probíhají naše taneční kurzy? Přijd'te na první zkušební hodinu!

Přihlásit se

Opravdové flamenco

Když se mluví o flamencu a používají se při tom výrazy jako „drnkání kytary a klapot kastanět“, „zběsilý vír vzdouvající se sukně“, zdá se mi to tak nějak povrchní a na hony vzdálené podstatě flamenca.
celý článek